Rotary shaft seal BC-70X90X12-NBR
Part number : BC-70X90X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-70X90X12-NBR  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  30 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X52X10-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-25 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-25
Roller bearing - 30212A GEN
ROLLER BEARING 30212A
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    49  G
Description