Rotary shaft seal BC-55X80X8-NBR-NAK
Part number : BC-55X80X8-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-55X80X8-NBR-NAK  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description