Rotary shaft seal BC-55X80X12-NBR-NAK
Part number : BC-55X80X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-55X80X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30208 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30208
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    47  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description