Rotary shaft seal BC-55X70X8-NBR
Part number : BC-55X70X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-55X70X8-NBR  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.