Rotary shaft seal BC-52X84X14-NBR
Part number : BC-52X84X14-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-52X84X14-NBR  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 84 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-42X75X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X75X12-NBR
Tapered roller bearing - 30308-DJR-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 30308-DJR-JTEKT
  • OUTSIDE DIAMETER
    84  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    59  G
Description