Rotary shaft seal BC-52X72X12-NBR-NAK
Part number : BC-52X72X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-52X72X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Belt Wrapped - 3L200K GEN
V-BELT WRAPPED 3L200K
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    34  G
Description