Rotary shaft seal BC-52X72X10-NBR-NAK
Part number : BC-52X72X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-52X72X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    31  G
Description