Rotary shaft seal BC-48X75X8-NBR-NAK
Part number : BC-48X75X8-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-48X75X8-NBR-NAK  has an inner diameter of 48 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-2RS-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-2RS-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • WEIGHT
    36  G
Description