Rotary shaft seal BC-48X62X8-NBR-NAK
Part number : BC-48X62X8-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-48X62X8-NBR-NAK  has an inner diameter of 48 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  26 parts in stock (4 days ago )
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • WEIGHT
    20  G
Description