Rotary shaft seal BC-45X74X12-NBR
Part number : BC-45X74X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-45X74X12-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 74 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30207 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30207
Rotary shaft seal - OAS-40X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X72X10-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    74  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    46  G
Description