Rotary shaft seal BC-45X68X12-NBR
Part number : BC-45X68X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-45X68X12-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6008-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6008-SKF
PAP bush - PAP3040-P20 GEN
PAP BUSH PAP3040-P20
Rotary shaft seal - BC-125X150X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-125X150X13-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description