Rotary shaft seal BC-42X72X10-NBR-NAK
Part number : BC-42X72X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-42X72X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    40  G
Description