Rotary shaft seal BC-41X55X7-NBR-NAK
Part number : BC-41X55X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-41X55X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 41 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description