Rotary shaft seal BC-40X55X9-NBR-NAK
Part number : BC-40X55X9-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-40X55X9-NBR-NAK  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.