Rotary shaft seal BC-39X55.50X9-NBR-NAK
Part number : BC-39X55.50X9-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-39X55.50X9-NBR-NAK  has an inner diameter of 39 mm, an outer diameter of 55.5 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    39  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55.5  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description