Rotary shaft seal BC-38X65X9-NBR-NAK
Part number : BC-38X65X9-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-38X65X9-NBR-NAK  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description