Rotary shaft seal BC-35X45X6-NBR-NAK
Part number : BC-35X45X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-35X45X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description