Rotary shaft seal BC-34X48X8-NBR
Part number : BC-34X48X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-34X48X8-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-55 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-55
2 2
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    16  G
Description