Rotary shaft seal BC-34X44X8-NBR
Part number : BC-34X44X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-34X44X8-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - HR32005XJ-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING HR32005XJ-NSK
Rotary shaft seal - OAS-34X44X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-34X44X8-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    12  G
Description