Rotary shaft seal BC-33X55X9.50-NBR-NAK
Part number : BC-33X55X9.50-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-33X55X9.50-NBR-NAK  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 9.5 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    9.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description