Rotary shaft seal BC-25X35X8.50-FPM-NAK
Part number : BC-25X35X8.50-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-25X35X8.50-FPM-NAK  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 8.5 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    8.5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description