Rotary shaft seal BC-17X32X8-NBR-NAK
Part number : BC-17X32X8-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-17X32X8-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-17X32X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X32X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6201-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description