Rotary shaft seal BC-15X35X6-NBR-NAK
Part number : BC-15X35X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-15X35X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X35X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X35X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description