Rotary shaft seal BC-115X140X13-NBR-NAK
Part number : BC-115X140X13-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-115X140X13-NBR-NAK  has an inner diameter of 115 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6215 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6215
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    115  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    99  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description