Rotary shaft seal BC-110X150X12-NBR
Part number : BC-110X150X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-110X150X12-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning roller bearing - 22314-E-SKF SKF
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22314-E-SKF
Rotary shaft seal - OAS-148X170X14.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-148X170X14.50-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    120  G
Description