Rotary shaft seal BC-110X140X14-NBR-NAK
Part number : BC-110X140X14-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-110X140X14-NBR-NAK  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    60  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description