Rotary shaft seal BC-105X140X15-NBR-NAK
Part number : BC-105X140X15-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-105X140X15-NBR-NAK  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-7 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-7
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    90  G
Description