Rotary shaft seal BB-60X82X12-NBR-NAK
Part number : BB-60X82X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-60X82X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 82 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    82  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description