Rotary shaft seal BB-60X75X8-NBR
Part number : BB-60X75X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-60X75X8-NBR  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  41 parts in stock (3 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM08 GEN
LOCK NUT KM08
Hydraulic seal - US-12X20X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-12X20X8-PU94
Glue - COLLE-RESISTANCE-FORTE-648-5ML-LOCTITE LOCTITE
GLUE COLLE-RESISTANCE-FORTE-648-5ML-LOCTITE
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    26  G
Description