Rotary shaft seal BB-45X65X10-NBR
Part number : BB-45X65X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-45X65X10-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  28 parts in stock (22 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X65X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X65X10-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-35 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-35
Tapered roller bearing - 30209-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30209-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
Description