Rotary shaft seal BB-42X60X10-NBR
Part number : BB-42X60X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-42X60X10-NBR  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Gearbox bearing - N40701H100-SNR SNR
GEARBOX BEARING N40701H100-SNR
Rotary shaft seal - OA-30X62X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-30X62X10-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    20  G
Description