Rotary shaft seal BB-32X42X7-NBR-NAK
Part number : BB-32X42X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-32X42X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    9  G
Description