Rotary shaft seal BB-30X55X7-FPM-NAK
Part number : BB-30X55X7-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-30X55X7-FPM-NAK  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description