Rotary shaft seal BB-25X35X6-NBR-NAK
Part number : BB-25X35X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-25X35X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X35X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X35X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description