Rotary shaft seal BB-20X32X7-NBR
Part number : BB-20X32X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-20X32X7-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X5-NBR
Deep groove ball bearing - 63-28 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 63-28
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-14-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-14-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description