Rotary shaft seal BB-18X25X4-NBR
Part number : BB-18X25X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-18X25X4-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1820Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1820Z-IKO
PAP bush - PAP1820-P10 GEN
PAP BUSH PAP1820-P10
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description