Rotary shaft seal BB-17X40X7-NBR-NAK
Part number : BB-17X40X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-17X40X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  22 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-17X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-17X28X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6203-2Z-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2Z-C3-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    14  G
Description