Rotary shaft seal BB-17X33X7-NBR-NAK
Part number : BB-17X33X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-17X33X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-C3-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    9  G
Description