Rotary shaft seal BB-17X28X6-NBR-NAK
Part number : BB-17X28X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-17X28X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description