Rotary shaft seal BB-150X180X14-NBR-NAK
Part number : BB-150X180X14-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-150X180X14-NBR-NAK  has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - NP171062-NP539191-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING NP171062-NP539191-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    140  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description