Rotary shaft seal BB-12X22X7-NBR-NAK
Part number : BB-12X22X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-12X22X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning ball bearing - 1202 GEN
SELF ALIGNING BALL BEARING 1202
Rotary shaft seal - OAS-12X22X7-FPMSS GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X7-FPMSS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description