Rotary shaft seal BB-120X150X15-NBR
Part number : BB-120X150X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-120X150X15-NBR  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (20 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    142  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description