Rotary shaft seal BB-110X130X13-NBR
Part number : BB-110X130X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-110X130X13-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  26 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-55X75X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-55X75X12-NBR
Ball - BA-6 GEN
BALL BA-6
6 6
Grease - GRAISSE-MINERALE-ROULEMENTS-LGMT3-POT-1KG-SKF SKF
GREASE GRAISSE-MINERALE-ROULEMENTS-LGMT3-POT-1KG-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    80  G
Description