Rotary shaft seal BB-100X120X13-NBR-NAK
Part number : BB-100X120X13-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-100X120X13-NBR-NAK  has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB13-SKF SKF
LOCK WASHER MB13-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    68  G
Description