Rotary shaft seal ASP-30X75X8-NBR
Part number : ASP-30X75X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-30X75X8-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X70X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X70X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6012-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6012-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    49  G
  • PACKAGING
    1
Description