Rotary shaft seal ASP-25X45X11-NBR
Part number : ASP-25X45X11-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-25X45X11-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 11 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-56 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-56
2 2
Rotary shaft seal - OAS-35X47X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
Description