Rotary shaft seal ASP-22X42X11-NBR
Part number : ASP-22X42X11-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-22X42X11-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 11 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Roller bearing - NJ205-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NJ205-ECP-SKF
Rotary shaft seal - OAS-22X42X11-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X42X11-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description