Rotary shaft seal ASP-22X32X7-NBR
Part number : ASP-22X32X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-22X32X7-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  49 parts in stock (about 1 hour ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X32X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X32X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Bearing inner race - IRB1212-IKO IKO
BEARING INNER RACE IRB1212-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description