Rotary shaft seal ASP-20X30X5-NBR
Part number : ASP-20X30X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-20X30X5-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-29X43X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-29X43X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6204-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3-SKF
E-clip - E-CLIP-6 GEN
E-CLIP E-CLIP-6
6 6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description