Rotary shaft seal ASP-150X164X5-NBR
Part number : ASP-150X164X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference ASP-150X164X5-NBR  has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 164 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-7 GEN
BALL BA-7
7 7
Roller bearing - NJ2308-ECP-C4-SKF SKF
ROLLER BEARING NJ2308-ECP-C4-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    164  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    ASP
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description